Фонд Сергія Притули купив супутник. Сучасні технології на службі ЗСУ
25 червня закінчився збір коштів на проєкт Фонду Сергія Притули «Народний Байрактар». На проєкті нафандрейзили понад 600 млн грн. Після перемовин із Міноборони було ухвалено рішення придбати супутник для Збройних сил України, повідомив Сергій Притула у сьогоднішньому відеозверненні.
На офіційному сайті ICEYE повідомили про підписання контракту на надання уряду України доступу до свого супутникового угруповання SAR.
Компанія надала в оренду один зі своїх пошуково-рятувальних супутників, які вже знаходяться на орбіті. Супутником SAR буде керувати ICEYE.
Крім того, для України буде відкритий доступ до групи супутників SAR, що дозволить Збройним силам України отримувати радіолокаційні супутникові зображення критичних місць. ICEYE володіє найбільшим у світі сузір’ям SAR-супутників. Невеликі супутники для радарної зйомки від ICEYE можуть формувати високоточні зображення ділянок Землі в денному світлі, вночі та крізь хмари.
22 червня Сергій Притула вирішив відсвяткувати день народження запуском проєкту «Народний Байрактар», що мав на меті зібрати кошти на ці безпілотники. За три дні фонд зібрав 600 млн грн на чотири Bayraktar TB2. Найбільша кількість транзакцій припала на суми від 100 до 1000 грн – 44,7%. Найменша транзакція – одна копійка, найбільша – 5 млн грн.
Фонд Серія Притули зібрав 223 млн грн, на картку блогера Ігоря Лаченкова, що підтримував збір, перевели 98 млн грн. На волонтерські картки Притули надійшло 87 млн грн. Але після завершення зборів турецька Baykar, що виготовляє Bayraktar, пообіцяла безплатно віддати Україні три безпілотники, на які складалися українці. Зібрані кошти компанія попросила спрямувати на допомогу в боротьбі народу України.
Завдяки цьому супутнику українська армія максимально швидко отримуватиме знімки високої якості, які допоможуть з оперативним плануванням операцій.
P.S.
Саме на стику технологій створюються такі технології як SAR. Хто хоче освоїти сучасні технології та бути в тренді та створити власний супутник, запрошуємо вступати на освітню програму “Вбудовані засоби авіоніки” спеціальності 173 Авіоніка.