Кафедра проектування та експлуатації електронних апаратів

Мова:

Розробка українських програмістів з компанії Fractal Tools скоро стане доступною для студентів кафедри ПЕЕА

Fractal Tools являє собою IoT-середовище для проектування розумного будинку та побутової автоматизації. Студенти зможуть попрацювати з 10-ма ліцензіями розробки та отримати доступ до сучасних ІT-технологій.

Українська команда Fractal Tools займається продуктом в сфері IoT. Але робить не черговий «розумний» гаджет, а конструктор для таких пристроїв. Вірніше, це – гібрид конструктора і IoT-платформи. За словами засновників компанії, за допомогою цього сервісу люди без навичок програмування зможуть створювати IoT-рішення будь-якої складності. Цей стартап був учасником українського павільйону на TechCrunch Disrupt.

Співзасновники компанії Євген Лохматов і Сергій Корнієнко познайомилися на робототехнічні форумі і почали працювати над проектом в кінці 2015 року. Лохматов, CEО проекту, до цього працював проджект-менеджером і керівником в IT-компаніях. Корнієнко зайняв місце CТО проекту. До цього він працював з цивільними і військовими IoT-системами.

Поштовхом до створення Fractal Tools стала відсутність простих і доступних рішень: на ринку вже були конструктори на зразок Visuino і Labview і IoT-платформи, типу Buddy і Amazon AWS, але працювати з ними було складно і довго.

На початку 2016 року проект брав участь в акселерационного програмі IoT Hub, отримав ангельські інвестиції від Романа Кравченко, їздив в Кремнієву долину на Traction Camp AgTech Silicon Valley Tour, потім виставлявся в українському павільйоні TechCrunch Disrupt. Зараз проходить инкубаційну програму EGAP Challenge.

Користувач Fractal за допомогою сервісу може задавати логіку роботи мікроконтролерів, об’єднувати їх в мережі, підключати до них мобільні і веб-додатки, підключати AI-елементи і т.д. Fractal відповідає за взаємодію між hardware і софтом, прошивку пристроїв, серверну частину і т.д. Вартість сервісу для користувачів – $ 1 на місяць за кожен підключений мікроконтролер. Якщо ж підключаються платні сервіси, на зразок AI-елементів, вони включаються в ціну.

Щоб зрозуміти, як працює сервіс, уявіть людину, яка захотіла створити розумний будинок з голосовим управлінням через мікрофон. Він закуповує потрібні пристрої (керуючі елементи на основі Arduino або Raspberry PI, LED-лампа, моторчик для автоматичної котячої годівниці, привід для дверей і т.д). Після того, як устаткування встановлене на потрібні місця і підключено до мережі, для нього потрібен софт. У цей момент можна скористатися конструктором Fractal, де управління всіма елементами представлено у вигляді простих квадратиків і зв’язків.

Після того, як користувач квадратиками задав логіку роботи системи і натиснув «Старт», підключений мікроконтролер отримує згенерований код прошивки, і пристрої починають працювати по заданих голосовим командам.

Зараз сервіс готують до запуску бета-версії, в команді стартапу працює вже 15 осіб. Перші клієнти вже є: наприклад – тепличний комплекс під Києвом. Для нього створили систему, яка визначає вологість, освітлення, температуру, необхідні для тепличних культур. Все це без участі людини. Розробка системи зайняла кілька тижнів, вартість запуску однієї теплиці – близько $ 1500.. Після релізу команда сподівається скоротити час запуску до 1 дня.

Знайомство студентів із цією платформою дозволить опанувати підходи до проектування та розробляти сучасні IoT-рішення.

Розробка українських програмістів з компанії Fractal Tools скоро стане доступною для студентів кафедри ПЕЕА