Пам’ятник студенту чи програмісту. 10 років після відриття
Рівно 10 років тому, а саме 8 жовтня 2010 року, до 80-річчя ХНУРЕ був відкритий памятник студенту, що сидить на лавці з ноутбуком та портфелем.
В пресі його досить часто називали Пам’ятник студенту-програмісту. Але виникає питання, що навявність ноутбука не робить з людини програміста. Програмістом людину роблять набуті знання та навички, Так програміст, це той хто займається програмуванням, виконує розробку програмного забезпечення.
Сьогодні важко уявити студента, а з введенням карантинних заходів і школяра без ноутбуку чи компютера. З введенням гібридного або дистанційного режиму навчання із-за COVID-19 сучасні засоби використовують всі. Для учнів і студентів ноутбук настільки ж важливий, як підручники та студентський квиток, але не лише для конспектування лекцій та виконання домашніх завдань. Він також повинен дати можливість займатися позакласними заходами: спілкуватися в соціальних мережах, дивитися відео, прослуховувать музику, редагувати та розміщувати фотографії, брати участь у відео-чатах та онлайн-уроках. Тому ці засоби, це лише інструмент навчання. Тому вірніше називати памятник студенту.
Чи використовують сучасні інженери ноутбук? Звісно так. Ноутбук як засіб для розробки апаратного забезпечення використовують також.
Нотбуки використовують навіть на МКС.
Тому вважаємо, що для повноти картини з ноутбуком має бути ще паяльник або паяльна-станція, тоді це точно будет студент ХНУРЕ. Тим паче, що паяльник можно живити від шини USB.
За 10 років пам’ятник студенту привертає увагу не тільки студентів, а й абітурєнтів та школярів, котрі відідують фізматик.